PORTRETY ZE ZDJĘCIA 2018-02-04T18:32:17+00:00

PORTRET ZE ZDJĘCIA

Portret ze zdjęcia ręcznie malowany na płótnie to znakomity pomysł na nietuzinkowy prezent dla wyjątkowej osoby. Portrety najczęściej zamawiane są z okazji jubileuszowych urodzin, rocznic, ślubów, itp.

Jaką fotografię wybrać do portretu?

Portret to rodzaj malarstwa, który wymaga niesamowitej precyzji i dbałości o szczegóły. Dzięki niej możliwe jest uchwycenie charakterystycznych cech portretowanej osoby, a tym samym wierne jej odzwierciedlenie na obrazie.

Fotografia powinna być dobrej jakości, wyraźna, z dobrze widocznymi szczegółami twarzy.

Jeżeli dysponujesz mniej wyraźnym zdjęciem np. swojego przodka to nie oznacza to, że namalowanie portretu jest niemożliwe, ale z pewnością będzie ono o wiele bardziej wymagające, a stopień podobieństwa może okazać się odrobinę niższy.

Istnieje również możliwość modyfikacji zdjęcia (np. zmiana ubioru) lub połączenia kilku fotografii, z których można skomponować jeden obraz, np. portret rodzinny.

Portrety realistyczne są najbardziej popularne wśród moich klientów, ale jeżeli chcesz, aby portret miał nowoczesny charakter mogę zaprojektować portret abstrakcyjny zgodny z Twoimi wskazówkami.